כלים נוספים

כוסות רוח

טכניקת טיפול בת אלפי שנים שבה מצמידים לגוף המטופל כוסות העשויות מזכוכית או פלסטיק. ההצמדה לגוף נעשית על ידי ואקום שנוצר מחום או משאבה מיוחדת.

את הכוסות מצמידים לאזור הטיפול בגוף בהתאם לאבחנה.

הרעיון שעומד מאחורי הטיפול הוא פגיעה קלה בכלי הדם שמתחת לכוס ויצירת שטף דם מקומי (שעובר לאחר מספר שעות עד ימים), הפגיעה בכלי הדם גורם להתרכזות של הגוף במקום הפגיעה כדי לטפל בה והוא עושה זאת על ידי הפעלה של המערכת הלימפתית לפינוי עודפי הדם, הבאת דם חדש מחומצן שעוזר לשחרר את השרירים ובנוסף נוגדי דלקת טבעיים.

הטיפול בכוסות רוח אינו כואב וזמן השארת הכוסות על הגוף נע בין 5 ועד 15 דקות בהתאם למצב.

מלבד הטיפול בכאב ונוקשות של השרירים כוסות הרוח יכולות לעזור גם במצבים של שפעת, הצטננויות חוזרות ומערכת חיסון חלשה, בעיות נשימה.

הטיפול אינו מומלץ לנשים בהריון, אנשים הנוטלים מדללי דם ואנשים סוכרתיים.

אלקטרו אקופנקטורה וטנס

אלקטרו אקופנקטורה הינו טיפול בו יש שימוש בזרמי חשמל המחוברים למחטים או לרפידות.
המטרה בשימוש בחשמל היא סטימולציה (גירוי) עדינה נוספת למחטים, הגברת התגובה של מערכת העצבים ומכאן השפעה על השרירים והעצמות. זרמי החשמל עוזרים בטיפול בבעיות נוירולגיות, שריר שלד ושימוש כללי בקליניקה.

מוקסה

מוקסה היא כלי טיפולי ברפואה הסינית ויכולה להגיע במגוון צורות שבבסיסה היא צבר של עלים של צמח הלענה המצויה (Arthemisia vulgaris).

את המוקסה מבעירים ומקרבים לנקודות דיקור ואזורים שונים בגוף לשם חימום המקום.החום המגיע מהמוקסה מגביר את החום באזור, יוצר תנועה וחיזוק.

אין בכיתוב משום התוויה רפואית או החלפת ייעוץ אצל רופא. בכל בעיה רפואית יש לקבל חוות דעת של רופא.